přejít na hlavní menu
Kaplan International English Cairns

Kaplan International English Cairns

Cairns

Celosvětový lídr v jazykovém vzdělávání. Kvalitní výuka, moderně vybavené učebny a vlastní učebnice. Široká nabídka kurzů i společenských aktivit.

kurzy pro dospělé kurzy pro juniory kurzy pro manažery

Max. / prům. počet studentů ve škole:

350 / 250

Max. / prům. počet studentů ve třídě:

15 / 13

Minimální věk:

 Dospělí 16 let

Junioři 12 let

Národnostní složení studentů:

50% Asie
30% Evropa
10% Jižní Amerika
5% Afrika
5% Ostatní

Zastoupení ČR:

2%

Vybavení školy:

recepce, prostorné učebny s klimatizací a interaktivními tabulemi, multimediální vybavení, studovna a knihovna, počítačová učebna s wifi,  společenská místnost s kuchyňkou a mikrovlnkou, kavárna a bar s terasou

Přednosti školy:

atraktivní lokalita školy pár metrů od centra i pláže, kavárna venku na terase školy, moderně vybavené učebny, široká nabídka kurzů, vlastní učebnice, kurz angličtiny s potápěním, bohatý program mimoškolních sportovních i kulturních aktivit, Job Club

Délka lekce:

45 minut

Úvod

Deštné pralesy i Velký bariérový útes téměř na dosah. Příjemná a přátelská atmosféra, díky které se tu člověk hned od prvních hodin cítí příjemně. Krásné parky a ještě krásnější pláže, kde je možné zdokonalovat svou angličtinu třeba během opalování. Pobočka Kaplan International English (KIE) v Cairns je skvělou volbou, pokud chcete prožít studium v Austrálii bez stresu a spojit ho navíc s outdoorovými aktivitami. 
Angličtinu navíc budete studovat v jazykové škole, která má špičkovou reputaci. A to celosvětově. KIE má své pobočky v osmi anglicky mluvících zemích a ročně projde jejími více než 45 pobočkami po celém světě asi 70 tisíc studentů 150 národností. Společně s nadprůměrnou úrovní výuky a pestrou nabídkou kurzů pro studenty už od 12 let věku to z této školy dělá jednoho z celosvětových lídrů v oblasti jazykového vzdělávání. Vsaďte na více než 40 let historie a naučte se perfektně anglicky na Kaplan International English v Austrálii!

O škole

Zapomeňte na uniformní a šedivé školní budovy. KIE v Cairns sídlí v příjemné dvoupatrové budově, která má blíže k moderní rozlehlé vile než k nudné školní budově. Škola navíc leží jen pár minut chůze do centra města a několik desítek metrů od příjemného parku. 
V samotné budově je 18 tříd. Všechny klimatizované, prostorné, světlé a vybavené moderními stolky, židlemi a bílou tabulí. Některé z učeben jsou potom vybavené CD a DVD přehrávači, televizí, interaktivní tabulí, případně projektorem. Tedy vybavením, které umožňuje interaktivní a moderní způsob výuky. Přesně takový, který KIE upřednostňuje a na kterém staví.

Ve volném čase do knihovny nebo do školní kavárny

Pýchou školy je moderní studijní centrum a knihovna. Na vysoké úrovni jsou zejména počítače, které jsou studentům k dispozici pro samostudium. Všechny jsou vybavené výukovými programy, všechny mají vysokorychlostní připojení k internetu. Celá budova školy je navíc kvalitně pokryta signálem WIFI. 
Studentské zázemí tvoří venkovní prostor s kavárnou a barem, umístěný na příjemné terase, a pak také vnitřní společenská místnost, která je vybavená kuchyňkou s mikrovlnnou troubou a automatem na nápoje. Obě místa jsou oblíbeným místem pro setkávání jak o přestávkách, tak i po výuce.

Ve volném čase sportujte, cestujte, poznávejte

Potápění u Velkého bariérového útesu, výšlap k vodopádu Barron, filmová noc, wake boarding... tohle všechno a ještě víc čeká na studenty KIE v Cairns, pokud se rozhodnou zúčastnit aktivit, které pro ně škola pravidelně pořádá. Program společenských a sportovních akcí je naplánovaný zhruba měsíc dopředu a zapojit se do něj může opravdu každý. 
Sportovce potěší, že v docházkové vzdálenosti od školy jsou parky, tělocvičny a fitness centra, kam mohou vyrazit. A školní koordinátor může pomoci i s organizací sportovních turnajů a týmových sportů.

Lokalita

KIE v Cairns leží opravdu jen pár minut chůze do samotného centra města a stejně tak jen kousek od krásných pláží. Ke škole se snadno dostanete městskou dopravou, škola nicméně doporučuje využívat kolo. Jen pár minut od školy leží Cairns Central Shopping Centre, a pokud by vám snad nechutnala skvělá káva ve školní kavárně, můžete vyrazit do některého z podniků v bezprostřední blízkosti školy. Samotné Cairns pak leží v blízkosti Velkého bariérového útesu a byl by hřích se k němu alespoň jednou nevydat.

Kurzy a ubytování

93 % studentů, kteří absolvovali jazykový kurz na pobočce v Cairns, označilo školu za výbornou a potvrdilo tak vysokou úroveň, kterou KIE na celém světě má. A to i díky propracované metodice výuky, vlastním učebnicím, které škola používá od roku 2012, zkušeným lektorům a v neposlední řadě i díky široké nabídce jazykových kurzů.

Všeobecné i přípravné kurzy

Na Kaplan International English v Cairns mohou studovat už studenti od 12 let věku. V nabídce kurzů se objevují všeobecné kurzy General English s 28hodinovou týdenní dotací - 20 hodin je věnováno obecné výuce, zbylých 8 pak volitelným lekcím (student si může vybrat z Vocabulary, Business English, Current Affairs nebo z Local Culture). Pro sedm lekcí strukturovaného samostudia jsou k dispozici moderní prostory studijního centra a knihovny. 
Na pobočce v Cairns se můžete připravovat na mezinárodní jazykové zkoušky (IELTS a Cambridge Exam). Dlouhodobé studijní programy reprezentuje Intensive Academic Semester. 
V rámci školy funguje zdarma pro studenty i takzvaný Job Club, který studentům asistuje při shánění zaměstnání. Pomohou vám tady se sepsáním životopisu, motivačního dopisu i s přípravou na pohovor.

Kurzy vyučované na KIE  v Cairns:

  • General English
  • Příprava na zkoušku IELTS
  • Příprava na Cambridge Exams FCE a CAE
  • Intensive Academic Semester
  • English + Diving - tento kurz není k dispozici pro držitele studentských víz
  • Junior Course Homestay - tento kurz není k dispozici pro držitele studentských víz
  • Soukromé lekce one to one

Další služby:

  • University Placement Service
  • Study Tour Programmes
  • Job Club

Ubytování - každý typ bydlení má své klady a zápory

Život v hostitelské rodině versus život na studentském hostelu. Případně ubytování v podnájmu, který si sami najdete. Každá z variant má své výhody a nevýhody. Pokud se rozhodnete pro hostitelskou rodinu, poznáte životní styl Australanů opravdu zblízka. Nicméně se ochudíte o spoustu zážitků se svými spolužáky. 
Tomu pro změnu nahrává život ve studentském hostelu, který je umožněný studentům starším 18 let. Pobočka v Cairns nabízí ubytování v takzvaném Cairns Sharehouse, bloku několika apartmánových domů. V každém z nich je 3 až 6 ložnic, 1 až 2 koupelny, společná kuchyň, jídelna a společenská místnost. Některé apartmány pak disponují i vlastním bazénem nebo terasou pro BBQ. Za poplatek je k dispozici i WIFI. Apartmány jsou v docházkové vzdálenosti školy a umožňují užít si studentský život v Cairns opravdu na 100 %. 
Poslední alternativou je vlastní podnájem, kdy má student maximální míru svobody, ale také nese největší díl zodpovědnosti. Shánění podnájmu je navíc na dálku z Česka poměrně složité a i proto se příliš nedoporučuje.

© 1999 - 2018 STUDYLINE s.r.o., Uhelný trh 9, 110 00 Praha 1,
tel.: 224 233 428, e-mail:
info@studyline.cz, www.Australie-studium.cz