přejít na hlavní menu přejít na kontextové menu

Ukázkové pracovní nabídky v Austrálii

Dobře placené práce je v Austrálii dostatek. Podívejte se na pracovní nabídky. Jsou jich až desítky denně. Jde o nejčastější pracovní pozice, za kterými češi jezdí, ať už je to např. práce na farmě, v pohostinství, hotelnictví, nebo třeba práce v supermarketu.

Chcete zobrazit detailnější informace o jednotlivých pracovních nabídkách, jako celý popis pracovní pozice, kontakt na zaměstnavatele a další podrobnosti? Využijte pracovní program Studyline.

Náš tip:

Díky pracovnímu programu Studyline získáte plný servis při hledání práce, která vyúsťuje garancí pracovních pohovorů. Od sestavení životopisu, přípravu na úspěšný pracovní pohovor, potřebnou administrativu, garance pracovních nabídek po dobu 1 roku, a spoustu dalších benefitů. Podpora v Austrálii ze strany našich partnerů. Spolehněte se při získání práce v Austrálii na nás!

Farm Melon Pickers - October Start

TypeDateSuburbCountry
job_offer2020-08-03Ali CurungAustralia

Melon Pickers - October Start

We require 25 reliable and committed workers as Field Hands for a period of 5 months. We are looking to build a team that can move between multiple farm placements.

The first placement is on an established farm close to Ali Curung (400 kms north of Alice Springs, NT) between October-December. There will be additional work available in Wentworth, NSW between December - February.

You will be picking watermelons and pumpkins and also packing and stacking boxes in the shed during harvest.

These are all physically demanding jobs and you must be physically fit and able to bend and stretch without any problems.

There will a minimum of 30 hours of work available per week. Staff work a 7 day roster consisting of day shift. The hourly rate of work is in line with the Horticulture Award. The casual hourly rate will be $24.80.

The work you will be doing is hard and physically demanding. You will be working in high heat conditions in the Northern Territory. You need to be fit and in good physical condition to do this work.

Accommodation will be provided in modern, well maintained air conditioned rooms on the farm for $150/week. This includes shared facilities.

Job ID:2289303265

© 1999 - 2020 STUDYLINE s.r.o.