přejít na hlavní menu přejít na kontextové menu

Angličtina se sportovní aktivitou v Austrálii

Při studiu angličtiny v Austrálii se nemusíte omezovat jen na klasické kurzy, ale můžete vsadit na některý z kurzů, který kombinuje výuku angličtiny se sportovní aktivitou. A je na vás, zda to bude potápění, plachtění, surfování, výuka tenisu, golfu nebo něco jiného. Zdejší jazykové školy nabízejí pestrou nabídku těchto kurzů, stačí si vybrat.

Díky absolvování kurzu angličtina s aktivitou:

  • Prožijete několik týdnů plných sportovních aktivit, ale zároveň i kvalitní výuky. Rozšíříte své obzory a zlepšíte se, a to nejen v jazyce, ale i v konkrétním sportu.
  • Získáte certifikát o absolvování, jak jazykového kurzu, tak certifikát potvrzující nově dosažené dovednosti v potápění, plachtění, golfu.

Pro koho je tento kurz určený?

Kurzy angličtiny s aktivitou jsou určeny pro všechny, kteří chtějí studium propojit s dynamickou aktivitou a naplno si užít specifika této země. Jen v Austrálii totiž můžete absolvovat potápěčský kurz přímo v ráji všech potápěčů – u Velkého bariérového útesu. Věková hranice a požadovaná znalost angličtiny se liší kurz od kurzu.

Náš tip:

Pokud se například rozhodnete pro angličtinu s kurzem plachtění na South Australian College of English, počítejte s tím, že škola vyžaduje pokročilou znalost angličtiny.

Základní informace o kurzu:

Každý kurz angličtiny s aktivitou je jiný. Obecně nicméně platí, že kurzy s aktivitou mají nižší intenzitu výukových lekcí. Velmi často jich bývá méně než 20 v jednom týdnu. V takovém případě není možné žádat o studentské vízum. Některé kurzy sportovní aktivitu zařazují v průběhu celého kurzu, jiné mají například potápěčský kurz až v posledním týdnu.

  • délka studia: je různá. Záleží na konkrétní škole a na zvoleném kurzu. V nabídce jsou krátké dvoutýdenní kurzy, ale i kurzy na delší období.

Náš tip:

Mezi nejkratší kurzy patří dvoutýdenní kurz angličtiny s potápěním, který má v nabídce Sydney English Academy na Manly Beach. Nabízí je také Browns English Language School na Gold Coast a pobočka jazykové školy Kaplan v Cairns. Nejdelší obvykle bývají kurzy angličtiny spojené s výukou surfování. Jejich délka bývá od dvou do 12 týdnů a nabízí je jazykové školy Kaplan na Manly Beach a škola Browns na Gold Coast.

  • intenzita: intenzita těchto kurzů bývá nižší než například u tzv. General English Courses. Klasických výukových lekcí bývá například 15 a doplněné jsou několika hodinami sportu.

Náš tip:

Nezapomeňte, že jednou z podmínek pro udělení studentského víza je intenzita kurzu minimálně 20 hodin týdně a docházka alespoň 80%.

  • požadovaná úroveň: aby byl přínos zejména ze sportovní části kurzu dostatečný, měl by student být alespoň mírně pokročilý.
  • počet studentů ve skupině: záleží na typu kurzu, obvykle 10 - 12 studentů.
  • nástup ke studiu: záleží na konkrétní škole. Doporučujeme sledovat stránky školy, kde bývají termíny kurzů vypsané.

Jak kurz probíhá?

Kurzy angličtiny s aktivitou v sobě snoubí jak klasické hodiny s běžnou výukou angličtiny, tak lekce sportu, který si student zvolil.

Rozvrh

Konkrétní rozvrh záleží na škole. Některé školy kombinují každý týden běžné lekce s několika hodinami sportu, jiné pak sportovní kurz zařazují až na samotný závěr.

Náš tip:

Jazyková škola Brown Engllish Language School na Gold Coast má v nabídce jazykové kurzy spojené s výukou tenisu, surfování a golfu. Zdejší jazykové kurzy zahrnují dvě lekce sportu týdně. South Australian College of English provozuje čtyřtýdenní kurz angličtiny, v jehož závěru studenti absolvují třídenní kurz potápění zakončený certifikátem SSI Certificate in open water diving.

Obsah a náplň kurzu

Cílem jazykového kurzu je samozřejmě zvednout úroveň angličtiny u všech přihlášených studentů. Jazykové lekce mají podobný ráz jako hodiny u kurzů General English. Ve „sportovní“ části kurzu se studenti naučí základní dovednosti nutné pro provozování konkrétního sportu.

Výstup studia

Na závěr studia studenti obdrží certifikát o úspěšném absolvování jazykové části kurzu a případně i certifikát dokládající jejich nově nabyté dovednosti. U potápění to může být certifikát SSI Certificate in open water diving, u kurzů plachtění to může být Competent crew certificate.

Nabídka škol, které zajišťují angličtinu se sportem v Austrálii:

Sydney English Language Centre

Sydney Bondi, Sydney

 

Jazyková škola 5 minut od pláže Bondi Beach a také v centru Sydney. Široká nabídka kurzů angličtiny a odborných kurzů v oblasti Fitness, Bussiness and Early Childhood! Akční nabídka zápisné zdarma!

kurzy pro dospělé kurzy pro manažery odborné kurzy

Sydney English Academy

Sydney Manly

 

Jazyková škola rodinného typu 100 metrů od nejkrásnější pláže v Sydney - Manly Beach.

kurzy pro dospělé kurzy pro manažery

Browns English Language School

Brisbane, Gold Coast

 

Moderně zařízená a vybavená jazyková škola s kamupsy v Brisbane a na Gold Coast. Skvělé ceny kurzů za AUD 235 / týden!

kurzy pro dospělé kurzy pro juniory odborné kurzy

South Australian College of English

Melbourne, Adelaide, Whitsundays

 

Jazyková škola s centry v lokalitách, ve kterých narazíte na české studenty jen zřídka.

kurzy pro dospělé kurzy pro juniory kurzy pro manažery kurzy pro seniory kurzy pro učitele

© 1999 - 2020 STUDYLINE s.r.o.