přejít na hlavní menu přejít na kontextové menu

Kurzy General English

Je jedno, zda jste v angličtině začátečník nebo pokročilý. Kurzy General English jsou určené pro studenty všech jazykových úrovní. Díky kurzu General English (tedy kurzu obecné angličtiny) v  krátkém čase výrazně zlepšíte svojí angličtinu a zároveň budete mít při studiu dostatek času na seznámení se s krásami Austrálie. 

Díky absolvování kurzu General English:

  • Posunete svoji angličtinu zase o kus výš. Naučíte se angličtinu přirozeně používat v běžných každodenních situacích a získáte potřebné sebevědomí 
  • Obdržíte certifikát, který vám může pomoci třeba při hledání zaměstnání. Obsahovat bude délku kurzu a informace o dosažené úrovni angličtiny 

Pro koho je tento kurz určený?

Kurz General English jsou určené pro studenty všech úrovní jazyka – od začátečníků po pokročilé. Zaměřují se na posílení všech aspektů angličtiny a nejsou výrazněji specializované (cílem je odbourat strach z komunikace, rozšířit slovní zásobu a procvičit poslech a mluvený projev). Tyto kurzy by měli volit ti, kteří se chtějí zlepšit v komunikaci, porozumění jazyku a začít angličtinu prakticky používat. 

Základní informace o kurzu:

Kurzy General English v Austrálii můžete navštěvovat v rámci studentského víza. Podmínkou je ale výuka s intenzitou minimálně 20 hodin týdně. Student pak musí absolvovat minimálně 80 % všech lekcí.  

  • délka studia: záleží na konkrétní škole. Délka kurzů se pohybuje od 2 do 52 týdnů. Většina škol organizuje kurzy s intenzitou 20 lekcí týdně, kdy lekce trvá 60 minut, a tak splňuje podmínku pro žádost o studentské vízum. Vzhledem k celkovým nákladům na pobyt jezdí studenti do Austrálie průměrně na 6 měsíců. 

Náš tip:

Jazykové školy Kaplan International English nabízejí kurzy General English v délce od 2 do 24 týdnů. Po 24 týdnech by pak úroveň angličtiny u studenta měla být taková, aby mohl pokračovat v jiném kurzu. Obvykle jde o některý z kurzů připravujících ke zkoušce.

  • intenzita: podmínkou získání studentského víza je intenzita minimálně 20 hodin týdně. Některé jazykové školy v Austrálii nicméně nabízejí i intenzívnější výuku – 25 a někdy i 30 hodin za týden.

Náš tip:

Školy Kaplan nabízí nejintenzivnější a nejlépe strukturované kurzy General English. Týdně student absolvuje celkem 26 a čtvrt hodiny - 15 hodin ve třídě s lektorem, 6 hodin volitelných předmětů a 5 a čtvrt hodiny monitorovaného samostudia. Intenzívní výuku nabízí i Browns English Language School (25 hodin / týden), Milner  (23 hodin / týden) a škola SELC (21 hodin / týden).

  • požadovaná úroveň: kurzy jsou určené pro začátečníky až pokročilé angličtináře. Každý student na začátku kurzu absolvuje vstupní test a pohovor. Podle výsledků je zařazený do konkrétní „výkonnostní“ skupiny.
  • počet studentů ve skupině: všechny jazykové školy v Austrálii dodržují zákon, podle kterého může být ve třídě maximálně 18 studentů. Průměrně se počet studentů ve třídě pohybuje mezi 10 až 15 studenty.

Náš tip:

Nejnižší průměrný počet studentů ve třídě mají školy Milner, Sydney English Academy a Lexis English. Cenově výhodnější ale bývají kurzy s větším počtem studentů ve třídě, například ve školách ELSIS, Ability a Imagine.

  • nástup ke studiu: kdykoli v průběhu roku, nástup je obvykle možný každé pondělí

Náš tip:

Většina škol má nástupní termíny každé pondělí, ale školy Milner, SELC a SBTA otevírají kurzy General English „jen“ jednou do měsíce. Proč?  Kvůli kvalitnější a lépe strukturované výuce angličtiny. Termíny nástupu jsou předem dané.

Jak kurz probíhá?

První den student absolvuje vstupní test. Podle výsledků je zařazený do konkrétní skupiny. Obecně se dá říci, že čím větší a kvalitnější zvolíte školu, tím více skupin o různých úrovních bude vyučovat. Výuka je intenzívní (od 20 do 30 lekcí týdně), zároveň má ale student General English kurzu v Austrálii dostatek času na práci, poznávání a cestování.

Rozvrh

Vyučování probíhá každý všední den. Konkrétní rozvrh určuje škola. Obecně se ale dá říci, že výuka bývá rozdělená do dopoledních a odpoledních bloků. První lekce startují už v 8:30 ráno a výuka pokračuje do časného odpoledne (s pauzou na oběd). Některé jazykové školy v Austrálii nicméně nabízejí i večerní formu studia.

Náš tip:

Večerní kurzy General English neotevírá každá australská škola. My pro večerní výuku doporučujeme školy Kaplan, Navitas English, Ability a SBTA. Škola ELSIS jako jediná z naší nabídky nabízí dokonce tři termíny výuky kurzů GE: ranní (8:15 - 12:30 hod.), odpolední (12:40 - 17:00 hod.) a večerní ( 17:10  - 21:30 hod.).

Obsah a náplň kurzu

Kurzy General English mají za cíl obecně rozšířit znalosti a dovednosti v angličtině. Studenti si rozšíří slovní zásobu, naučí se nové gramatické jevy a v praxi procvičí ty, které znají, získají jistotu v psaném i v mluveném projevu. Vyučující při výuce používají nejen klasické studijní materiály, ale velmi často i reálné noviny, videa, internet. Dky tomu se studenti naučí angličtinu používat v běžných situacích.

Výstup studia

Na konci General English kurzu student obdrží certifikát o jeho úspěšném absolvování, o počtu týdnů, které v kurzu absolvoval, a o dosažené úrovni angličtiny. Hlavním cílem a výsledkem studia by ale mělo být samotné výrazné zlepšení úrovně angličtiny.

Nabídka škol, které zajišťují kurz General English v Austrálii:

Kaplan International English Sydney

Sydney

 

Celosvětový lídr v jazykovém vzdělávání. Kvalitní výuka, moderně vybavené učebny a vlastní učebnice. Široká nabídka kurzů i společenských aktivit.

kurzy pro dospělé kurzy pro manažery

Navitas English

Sydney, Sydney Bondi, Sydney Manly, Perth, Brisbane, Darwin

 

Navitas English je kvalitní a uznávaná škola. Využijte zvýhodněné ceny večerních kurzů!

kurzy pro dospělé kurzy pro manažery

Australian Pacific College

Sydney, Sydney Manly, Sydney Bondi, Brisbane, Melbourne, Gold Coast

 

Jazyková a odborná škola se třemi centry v Sydney (City, Bondi, Manly), Brisbane a Melbourne. Výhodné ceny - kurzy angličtiny za 180 AUD/ týden a VET kurzy za 1300 AUD / term!

kurzy pro dospělé kurzy pro juniory kurzy pro manažery kurzy pro učitele odborné kurzy

International House

Sydney, Sydney Bondi, Melbourne, Darwin, Byron Bay, Gold Coast

 

Jazykové i odborné kurzy za skvělé ceny! Využijte jedinečné ceny za jazykové kurzy a odborné kurzy.

kurzy pro dospělé kurzy pro učitele odborné kurzy

Lexis English

Brisbane, Sunshine Coast, Noosa, Byron Bay, Perth, Sydney Manly

 

Kurzy angličtiny v pěti turisticky zajímavých destinacích. Skvělé ceny angličtiny za 250 AUD platné po celý rok 2021!

kurzy pro dospělé kurzy pro juniory kurzy pro manažery kurzy pro učitele odborné kurzy

ECA College

Sydney, Melbourne, Brisbane

 

Školy patřící pod ECA Group jsou v samém centru Sydney, Melbourne a nově i Brisbane. ELSIS nabízí kurzy angličtiny, ECA pak odborné kurzy v oblasti business a IT. Univerzitní studium zajišťuje APIC College a Victoria University.

kurzy pro dospělé odborné kurzy univerzitní kurzy

Kaplan International English Melbourne

Melbourne

 

Celosvětový lídr v jazykovém vzdělávání. Kvalitní výuka, moderně vybavené učebny a vlastní učebnice. Široká nabídka kurzů i společenských aktivit.

kurzy pro dospělé kurzy pro manažery

Kaplan International English Perth

Perth

 

Celosvětový lídr v jazykovém vzdělávání. Kvalitní výuka, moderně vybavené učebny a vlastní učebnice. Široká nabídka kurzů i společenských aktivit.

kurzy pro dospělé kurzy pro manažery

Browns English Language School

Brisbane, Gold Coast

 

Moderně zařízená a vybavená jazyková škola s kamupsy v Brisbane a na Gold Coast. Skvělé ceny kurzů za AUD 200 / týden!

kurzy pro dospělé kurzy pro juniory odborné kurzy

Kaplan International English Brisbane

Brisbane

 

Celosvětový lídr v jazykovém vzdělávání. Kvalitní výuka, moderně vybavené učebny a vlastní učebnice. Široká nabídka kurzů i společenských aktivit.

kurzy pro dospělé kurzy pro manažery

Imagine Education Australia

Gold Coast, Brisbane

 

Široké spektrum jazykových a odborných kurzů, včetně jaz. kurzů pro děti od 6 let. Akce cena 200 AUD / týden pro denní kurzy GE a 170 AUD / týden pro odpolední kurzy GE! Dále také Free Job Club.

kurzy pro dospělé kurzy pro juniory kurzy pro manažery odborné kurzy

Holmes Institute

Sydney, Brisbane, Melbourne, Gold Coast, Cairns

 

Jedna z nejuznávanějších soukromých škol v Austrálii. Nabízí studium jazykových a odborných kurzů, ale i bakalářských a magisterských programů. Akční nabídka - jazykové kurzy se slevou 30%!

kurzy pro dospělé kurzy pro juniory odborné kurzy univerzitní kurzy

Kaplan International English Adelaide

Adelaide

 

Celosvětový lídr v jazykovém vzdělávání. Kvalitní výuka, moderně vybavené učebny a vlastní učebnice. Široká nabídka kurzů i společenských aktivit.

kurzy pro dospělé kurzy pro manažery

South Australian College of English

Melbourne, Adelaide, Whitsundays

 

Jazyková škola s centry v lokalitách, ve kterých narazíte na české studenty jen zřídka.

kurzy pro dospělé kurzy pro juniory kurzy pro manažery kurzy pro seniory kurzy pro učitele

Sydney Business and Travel Academy

Sydney

 

Škola s nabídkou jazykových a odborných kurzů v oborech Business, Management, Marketing, Tourism , Hospitality a Commercial Cookery. Akční nabídka - ceny VET kurzů 1245 AUD / term a angličtina za 150 AUD / týden! Kurz Commercial cookery za 2 995 AUD / term. Platí při zápisu do 31.3.2021.

kurzy pro dospělé kurzy pro manažery odborné kurzy

© 1999 - 2021 STUDYLINE s.r.o.