přejít na hlavní menu přejít na kontextové menu

 

Práce v Austrálii

Studovat v Austrálii není za hubičku, snížit finanční zátěž ale můžete prací při studiu. Jako student můžete odpracovat v průměru 20 hodin týdně, minimální mzda je 17,70 AUD na hodinu. Agentura STUDYLINE společně s partnerskou agenturou v Austrálii organizuje pracovní program s roční garancí  pracovních nabídek.

Škola versus práce v Austrálii, jde to dohromady?

Držitelé studentského víza mohou v Austrálii odpracovat v průběhu konání kurzu 40 hodin za 2 týdny, o prázdninách pak můžou pracovat neomezeně. Práci je možné zahájit v den nástupu do školy či kurzu. Pozor, pokud nebudete plnit při studiu docházku, škola může vaši absenci ohlásit a vám hrozí vyhoštění z Austrálie.

Pracovní program STUDYLINE

Nezaměstnanost je v Austrálii velmi nízká. A platí to i pro zahraniční studenty. Sehnat pracovní úvazek v Austrálii není těžké. Nicméně díky agentuře STUDYLINE a našemu pracovnímu a asistenčnímu programu získáte práci rychle a bez stresu.

Společně s partnerskou pracovní agenturou přímo v Austrálii jsme pro držitele studentských a Work and Holiday víz připravili nejen pracovní a asistenční program, ale provozujeme i největší a pravidelně aktualizovanou nabídku pracovních pozic v Austrálii.

Jaké služby jsou součástí programu?

 • Setkání s koordinátorem z partnerské agentury krátce po příletu - dozvíte se základní informace o pobytu v Austrálii, o ubytování, dopravě, informace o daních, pojištění, zdravotní péči i o pracovních možnostech.
 • Asistence při vyřízení daňového identifikačního čísla (TAX FILE NUMBER), registračního čísla obchodního rejstříku a založení bankovního účtu.
 • Asistence při samotném hledání práce. Tipy na sestavení životopisu, vystupování při interview.
 • 12 měsíční garance pracovních nabídek a pohovorů.
 • Veškeré informace o daních, penzijním spoření a vrácení těchto finančních prostředků.
 • Neomezený přístup k internetu v pobočkách partnerské agentury.
 • Australská mobilní SIM karta.
 • Podpora a pomoc ze strany přátelského personálu partnerské agentury při jakýchkoli problémech.
 • Věrnostní členská karta na celou řadu slev v oblasti cestování a ubytování v hostelech, která platí po dobu 12 měsíců.


Cena programu

 • 7 000 Kč

Podrobnosti o hledání práce v Austrálii najdete na příslušné podstránce, kde hledat práci na internetu, a jaké jsou nejlepší agentury v Austrálii.

Jaká máte práva a povinnosti?

Máte právo na minimální mzdu, která je Austrálii aktuálně 17,70 AUD na hodinu. Mzda se obvykle vyplácí po předchozí domluvě jednou za 7 nebo 14 dní. Častou podmínkou je australský bankovní účet.

Vaší povinností je požádat o Tax File Number (Daňové identifikační číslo). Jako student o něj můžete žádat až po nástupu do školy. Vaší povinností je platit daně. Po skončení fiskálního roku můžete žádat o vrácení části daní. Obvyklá vratka se pohybuje mezi AUD 1000 - 2000.

Jakou práci můžete v Austrálii získat?

Nabídka pracovního trhu v Austrálii je široká. Nicméně na začátku se budete muset smířit i s manuální a méně kvalifikovanou prací. Postupem času a se zlepšující se angličtinou se ale můžete vypracovat a získat kvalifikované a opravdu dobře placené místo.

Podrobnosti o náplni jednotlivých pracovních činností, o specifikách, výhodách a nevýhodách konkrétních pozic si můžete přečíst na podstránce Pracovní pozice v Austrálii.

Výše odměny

Už zmiňovaná základní mzda je 17,70 AUD. Práce o víkendech a o svátcích bývá honorována vyšší částkou, o víkendu si obvykle přijdete na 1,5 násobek běžné mzdy, o svátcích pak až na 2,5násobek.

Platí, že mzdy kvalifikovaných pracovníků rostou rychleji než mzdy nekvalifikovaných profesí. A výši mzdy mají vliv i další faktory:

 • Ve velkých městech jsou mzdy vyšší.
 • Větší šanci na dobře placené místo máte v době australského léta.
 • Úroveň vaší angličtiny, pracovní zkušenosti.
 • Časová flexibilita.

Podrobnosti o tom, jak je to s příjmy a náklady v Austrálii můžete nastudovat na příslušné podstránce. Peníze vydělané prací při studiu vám nejen z velké části pokryjí výdaje na životní náklady, ale po skončení vašeho studia si díky nim můžete užít cestování po Austrálii.

Kam dál?

 

© 1999 - 2018 STUDYLINE s.r.o., Uhelný trh 9, 110 00 Praha 1,
tel.: 224 233 428, e-mail:
info@studyline.cz, www.Australie-studium.cz