přejít na hlavní menu
Kaplan International English Brisbane

Kaplan International English Brisbane

Brisbane

Celosvětový lídr v jazykovém vzdělávání. Kvalitní výuka, moderně vybavené učebny a vlastní učebnice. Široká nabídka kurzů i společenských aktivit.

kurzy pro dospělé kurzy pro manažery

Max. / prům. počet studentů ve škole:

400 / 250 

Max. / prům. počet studentů ve třídě:

15 / 13

Minimální věk:

 16 let

Národnostní složení studentů:

30% Asie
30% Evropa
25% Jižní Amerika
5% Afrika
10% Ostatní

Zastoupení ČR:

2%

Vybavení školy:

recepce, prostorné učebny s klimatizací a interaktivními tabulemi, multimediální vybavení, studovna a knihovna, počítačová učebna s wifi,  společenská místnost s lednicí a mikrovlnkou, terasa

Přednosti školy:

atraktivní lokalita školy v centru města s dobrou dopravní dostupností, moderně vybavené učebny, široká nabídka kurzů, vlastní učebnice, bohatý program mimoškolních sportovních i kulturních aktivit, Job Club

Délka lekce:

45 minut

Úvod

Blízkost hor, deštného pralesa a přímo v samotném městě potom kouzelný mix mrakodrapů, historických budov a parků. Pokud si pro studium v Austrálii zvolíte Brisbane, čeká na vás život v jednom z nejrychleji se rozvíjejících australských měst, které má přátelskou kosmopolitní atmosféru. Pobočka Kaplan International English (KIE) v Brisbane pojme i 400 studentů, průměrně jich tu ale studuje asi 250, a je jednou ze sedmi australských poboček, které fungují pod hlavičkou Kaplan International English (KIE) na nejmenším z kontinentů. Intenzívní studium jazyka umožňuje výuka ve skupinách, kde je maximálně 15 studentů, i fakt, že jsou tu v průměru jen dva studenti ze sta z Česka. Více o ostatních australských pobočkách KIE najdete zde.

O škole

První až třetí patro moderní výškové budovy v centru města na třídě Queen Street je místo, kde má zázemí KIE v Brisbane. Zastávka autobusu je od školy jen pár desítek metrů, blízko je to i ze stanice dráhy a od trajektu. K tomu jde o místo, kam obyvatelé města vyrážejí na nákupy i za posezením v originálních etnických restauracích.

Studium v moderních učebnách, odpočinek ve studentské místnosti

Kromě učeben, které jsou moderní a klimatizované a samozřejmě vybavené moderní technikou (standardem jsou TV, DVD, CD přehrávače i interaktivní bílé tabule s projektorem), škola v prvním patře ukrývá recepci, ve druhém poschodí potom studentskou místnost, která se stává místem setkávání s přáteli a spolužáky během pobytu. Takzvaná „student lounge“, jak je tato místnost označená, je určená pro schůzky s ostatními spolužáky, pro odpočinek, ale i přípravu jídla. Studentům jsou tu totiž k dispozici lednička a mikrovlnka. Mimo to je pak v prostorách školy i studijní centrum s knihovnou s výkonnými počítači i WIFI připojením.

Kalendář společenských akcí zaručuje zábavu

Základem trávení volného času může v prvních týdnech být kalendář společenských akcí, který má 14denní cyklus a ve kterém najdete jak sportovní vyžití, škola pravidelně pořádá kurzy horolezectví, plavání, rugby a dalších sportů, tak kulturní a zábavní akce, od tanečních večerů po výlety po okolí. Ostatně KIE je pověstná tím, že studium na ní není jen o sezení ve škole, ale i o dalších aktivitách, díky kterým se člověk seznámí a zároveň zlepší v jazyce. Později pak můžete se spolužáky vyrazit do nedaleké botanické zahrady, vyjet do Gold Coast, prozkoumat Forest Park nebo vystoupat na Kangaroo Point – i tady s organizačním přispěním školy.

Lokalita

Queen Street je jednou z nejživějších ulic v Brisbane. I díky tomu, že je oblíbeným cílem těch, kteří vyrážejí na nákupy. Využít tady můžete okružní autobusovou linku, která je zdarma, případně některou z nabídek místních restaurací. Samotné Brisbane je pak městem s bohatou nabídkou kulturních aktivit. Bylo by škoda nevyrazit tady do některého z mnoha divadel, muzeí nebo na koncert na některé z venkovních hudebních scén.

Kurzy a ubytování

40 let tradice a 70 tisíc studentů, kteří každý rok absolvují některý z kurzů ve více než 45 pobočkách v osmi anglicky hovořících zemích. Tak vypadají základní čísla a fakta, která popisují KIE, jednoho z celosvětových lídrů na poli jazykového vzdělávání. Mimochodem, 9 z 10 studentů je se studiem na KIE absolutně spokojeno a doporučí ho dál. A to i díky zkušeným lektorům, kteří angličtinu učí jinak – interaktivně, zábavně, podle vlastních učebnic, které škola má.

Kurzy? Příprava na zkoušky i oblast businessu

Kurzy, které KIE v Brisbane nabízí, jsou nejrůznějšího charakteru – obecné, přípravné, ale i akademické, případně zaměřené spíše na oblast kariéry a businessu. Kurzy General English mají hodinovou dotaci v týdenním rozsahu 20 obecných lekcí, 8 lekcí volitelných specializovaných (výběr je z Vocabulary, Current Affairs, Local Culture nebo Business English) a 7 lekcí strukturovaného samostudia. Kurzy lze studovat ve dvou časech - ranní od 08:15 - 12:15 + K+ Extra acodpolední od 12:45 - 17:15 + K+ Extra. Mezi dlouhodobé kurzy patří Academic Semester. Výhodou KIE je časová flexibilita kurzů a možnost kombinace kurzů s prací. A spojení studia a práce v Austrálii nabízí i program OPUS, kdy škola aktivně asistuje při hledání práce a dokonce zprostředkuje i tři setkání s potenciálními zaměstnavateli. Kromě toho při škole funguje Job Club, který studentům také pomáhá při hledání zaměstnání.

Kurzy vyučované na KIE  v Brisbane:

  • General English
  • Příprava na zkoušku IELTS
  • Příprava na Cambridge Exams FCE a CAE
  • English for Academic Purposes
  • Intensive Academic Semester
  • OPUS 6 Work and Study
  • Soukromé lekce one to one

Další služby:

  • University Placement Service
  • Study Tour Programmes
  • Job Club

Ubytování v Brisbane? U rodiny, nebo v hostelu

Ubytování v Brisbane můžete řešit několika způsoby. Největší míru svobody nabízí vlastní pronájem, ale pro začátek pobytu a zejména s ohledem na možnost komunikace s rodilými mluvčími a poznávání životního stulu je vhodnější ubytování v hostitelských rodinách, ve kterých budete mít určité zázemí. V Brisbane je možné bydlet i ve studentském hostelu Adalong Student Guest House ležícím zhruba 35 minut chůze od budovy školy v jižní části Brisbane. Bydlet tu mohou studenti starší 18 let, kterým je k dispozici 25 pokojů – jednolůžkových, dvoulůžkových i vícelůžkových. Za drobný poplatek je k dispozici i bezdrátové připojení k internetu. Každé ráno se ve společné jídelně podává snídaně, od pondělí do pátku se servíruje i teplá domácí večeře. V ostatní časy je k dispozici vybavená kuchyňka. Budova disponuje i vnitřním atriem, na kterém se občas pořádají BBQ party, a přímo před ní staví jedna z autobusových linek.

© 1999 - 2021 STUDYLINE s.r.o.