přejít na hlavní menu
Australian College of Sport and Fitness

Australian College of Sport and Fitness

Sydney, Perth, Melbourne, Brisbane

Odborná škola s vysokým zastoupením australských studentů specializující se na kurzy Fitness, Massage a Dance. Výuka probíhá dva dny v týdnu a je možnost zvolit si i večerní výuku.

odborné kurzy

Max. / prům. počet studentů ve škole:

Sydney: 420 / 360
Perth: 150 / 90
Melbourne: 150 / 60

Max. / prům. počet studentů ve třídě:

24 / 22

Minimální věk:

18 let

Národnostní složení studentů:

Sydney: 65% Evropa, 16% Asie, 15% Jižní Amerika, 4% Severní Amerika
Perth: 64% Evropa, 24% Jižní Amerika, 12% Asie
Melbourne: 56% Evropa, 21% Asie, 20% Jižní Amerika, 3% Severní Amerika

Zastoupení ČR:

Sydney: 10%
Perth: 10%
Melbourne: 5%

Vybavení školy:

klimatizované, nově zrekonstruované učebny, společenská místnost, kuchyňka, restaurace, kavárna a eknihovna, wifi

Přednosti školy:

umístění v centru měst, zastoupení Australanů, dlouhá tradice, 2. největší škola v oblasti fitness a masáží v Sydney, flexibilita výuky

Délka lekce:

60 minut

Úvod

Škola Australian College of Sport and Fitness (ACFS) a NSW School of Massage patří pod vzdělávací skupinu Australian Learning Group (ALG). Obě školy mají dlouholeté zkušenosti s výukou, a to přes 25 let. Školy byly původně jen pro australské studenty. Nyní ale nabízejí výuku i zahraničním studentům. Učitelé jsou opravdovými profesionály ve svém oboru a výuku vedou zajímavým a zábavným způsobem. Kromě teorie je velký důraz kladen zejména na praxi, bez které není možné stát se kvalitním masérem či trenérem fitness.

Lokalita

V Sydney se moderní kampus nachází v centru města na Clarence Street. Výhodou je dostupnost hromadné dopravy a také blízkost obchodů, kaváren a atrakcí velkoměsta. V Perthu sídlí škola v centru města ve čtvrti Subiaco, 10 minut od zastávky vlaku. Škola je součástí areálu jednoho z největších fitness center v Austrálii LORDS City of Subiaco, jehož využívání je zahrnuto do programu. Od dubna 2012 je otevřena škola v Melbourne, přímo na Melbourne University Sports Campus s kompletním sportovním vybavením. Tramvajová zastávka je pouhých 5 minut od školy. Nově otevřená škola v Brisbane se nachází v centru města přímo na University of Queensland v budově UQ Sport Fitness Centre hned u Brisbane River. Díky tomu nabízí veškeré univerzitní zázemí a sportovní zařízení.

Kurzy a ubytování

Na školách v Perthu, Melbourne a Brisbane můžete studovat  kurzy Certifikate III a IV in Fitness a také Diploma of Sport and Recreation Management. Na všech čtyřech školách můžete studovat kurzy Fitness a také kurz Certificate IV in Massage, Diploma of Remedial Massage a Diploma of Fitness a Diploma of Sport and Recreation Management. Nově můžete také studovat kurz tance Certificate III in Assistant Dance Teaching. Kurzy Fitness se zabývají tématy jako je výživa, anatomie a fyziologie, profilace potenciálního klienta, komunikace a motivace, příprava fitness programu, legislativa ve fitness průmyslu a další. Kurzy Massage zahrnují: anatomie a fyziologie, masážní techniky, zásady bezpečnosti při práci a další. Samozřejmostí je i praktická část výuky v tělocvičně a masérském salónu. Vstup do tělocvičny a posilovny je v ceně každého kurzu. Délka kurzů je od 6 do 18 měsíců, v případě kombinace Fitness a Massage lze zvolit delší studium až na 3 roky. Nástup ke studiu je 4x do roka, vždy v  lednu, dubnu, červenci a říjnu. Studenti oceňují flexibilní rozvrh kurzů. Výuka Fitness probíhá ve 2 dnech v týdnu od 08:45 do 17:30,případně večerní výuka od 17:30 do 22:00.  Studium masáží je časově náročnější. Kurz Diploma of Sport and Recreation Management je zaměřen na ekonomickou a organizační stránku sportu a rekreačních činností. Může být doplňujícím vzděláním ke kurzům fitness a masáží. Kurz Certificate III in Assistant Dance Teaching je určený pro budoucí instruktory tance. Kurz zahrnuje taneční teorii a praktické lekce tance. V teoretické části se probírá Dance Teaching and Analysis, Dance Rehearsals, Safe Dance Practices, Nutrition for Dance, Dance Performance a Human Anatomy). Výuka všech kurzů je rozdělena na 4 termy a probíhá 2 dny v týdnu od 08:45 do 17:30. ACSF nabízí svým studentům nově zrekonstruované a klimatizované učebny. Samozřejmostí je také kuchyňka a společenská místnost, kde mohou studenti trávit přestávky. Školy ACSF nezajišťují pro studenty ubytování.

© 1999 - 2019 STUDYLINE s.r.o., V Jámě 1, 110 00 Praha 1,
tel.: 224 233 428, e-mail:
info@studyline.cz, www.Australie-studium.cz